تولید کننده سیستم های سرمایشی ، گرمایشی و تهویه مطبوع
۰۳۱۳۶۲۴۲۶۴۸​

مینی چیلر اسکرال ASAVAN

مینی چیلر اسکرال ASAVAN

مینی چیلر (Mini Chiller) یا چيلر آپارتمانی چيلرهای هوایی كوچک و کم صدایی هستند که دارای ظرفیت کمتر از 20 تن تبرید بوده و براي آپارتمان ها، ویلاها و ساختمان هايي كه می خواهند سرمايش و حتي گرمايش مستقلي داشته باشند و مشكلات مربوط به موتورخانه مركزی را تحمل نكنند به كار مي رود.

چیلر ها به  دستگاهی گفته می شود که حرارت را از آب یا هوای روان می گیرد و با ایجاد شرایط برای کاهش دمای یک مکان نسبت به محیط آن است. از این مایع می شود برای خنک کاری هوا ، دستگاه های صنعتی ، هواساز و فن کوئل استفاده کرد. چیلر تراکمی به دو دسته چیلر تراکمی هوا خنک و چیلر تراکمی آب خنک تقسیم بندی می شود.

شیوه کار و ساختار  


مینی چیلر ها گرما را از طریق سیکل تبرید تراکمی تبخیری و یا جذبی از سیال واسط (معمولاً آب) گرفته و از طریق ارسال آن به تجهیزات تهویه مطبوع یا دستگاه‌ها و قالب‌های صنعتی تولید برودت و سرمایش می‌کند. در ساخت مینی چیلرها مواردی که بسیار مهم هستند و می‌بایست رعایت شوند صدا و لرزش کم، ضریب عملکرد بالا و مصرف برق پایین است.

ظرفیت های تولید   


مینی چیلرها مناسب ترین سیستم مستقل برای ساختمان های آپارتمانی و ویلایی هستند که در ظرفیت های برودتی متنوع از ۳ تن تبرید تا 1۵ تن تبرید تولید می شوند .

  نوع کاربری  

از مینی چیلر معمولاً جهت تهویه مطبوع تابستانی مجتمع‌های مسکونی، ویلاها، ساختمان‌های اداری و تجاری استفاده می‌شود , و به همین خاطر معروف به چیلرهای آپارتمانی نیز هستند .اما از مینی چیلر می‌توان جهت کاربری‌های صنعتی ، صنایع دارویی، تزریق پلاستیک، شیمیایی، لیزر برش، غذایی، عصاره‌گیری، بهداشتی و … جهت سرمایش‌های فرآیندی، خنک،کاری تجهیزات و قالب،ها و کاربری‌های متنوع دیگر استفاده می‌شود. نیز استفاده کرد.

  اقلیم و مناطق مناسب  

مینی چیلرها برای همه نوع شراط اقلیمی و آب و هوایی مناسب هستند .

  محل نصب   

مینی چیلرها را می‌توان در تراس یا پشت‌بام جانمایی و نصب کرد. در هنگام جانمایی و نصب مینی چیلرها باید به صدا و لرزش مینی چیلر و امکان دسترسی به آن برای مواقع سرویس و تعمیرات توجه داشت. همچنین مینی چیلر می‌بایست در محلی نصب گردد که گردش هوا بر روی کویل کندانسور آن به سهولت انجام شود. بهتر است مینی چیلر در معرض نور خورشید و بارش باران و برف قرار نگیرند.

  نکات مهم  

– به دلیل طراحی جمع و جور، به فضای کمتری برای نصب نیاز دارند

– مقدار مبرد مورد استفاده در مینی چیلر در مقایسه با سایر سیستم‌های تبرید مستقیم اندک است.

– استفاده از برج‌های خنک‌کننده ضرورتی ندارد.

– امکان داشتن مسافت طولانی لوله کشی.

– مستقل بودن سیستم تهویه و تبرید.

– در مدل های غیر اسکرال می توان به مصرف بیشتر برق اشاره کرد و صدای تولیدی بیشتر.

مینی چیلر
گالری تصاویر
pic003
pic002

  مشخصات فنی مینی چیلر اسکرال ASAVAN  

جدول مشخصات فنی ​

minichiller

Mini Chiller

Model

AMC-5

AMC-7.5

AMC-8

AMC-10

AMC-12

AMC-15

cooling capacity (KW)

17.58

26.38

28.14

35.17

41.2

52.75

power supply (V/P/HZ)

380 / 3 / 50

Refrigerant

R 407 / R 22

Compressor

Type

Scroll

Original Brand

copeland / Danfoss

Fan

Number of fan

1

1

2

2

2

2

Type

AC Axial

Fan size (cm)

50

50

50

50

63

63

Orginal Brand

EBM / Ziehl ABEGG

Sound Level DB(A)

50

52

52

53

54

56