هوا ساز

 هوا ساز که به اختصار AHU (Air Handling Unit) نامیده می شود برای تامین هوای سالم و مطبوع به همراه دما و رطوبت مناسب بکار می رود.. بطورکلی هوا ساز در مسیر چیلر و بویلر با کانال هوا قرار می گیرد. اجزای اصلی دستگاه AHU از فن یا هواکش، فیلتر، کویل های گرمایش و سرمایش، رطوبت زن، صداگیر و دمپر و تجهیزات کنترلی می باشد. بیشتر کاربرد دستگاه هوا ساز در سالن های پرورش قارچ برای تنظیم دما و رطوبت، دی اکسید کربن و اکسیژن و جلوگیری از ورود هوای آلوده به  داخل سالن، در تالار و رستوران ها، سالن های ورزشی و……است. در صورت عدم امکان نصب چیلر در پروژه می توان با استفاده از یک کندانسینگ یونیت(شامل کمپرسور و کندانسور هوائی) و نصب آن در فضای باز مانند پشت بام یا کنار ساختمان، ماده مبرد را مستقیماً وارد کویل سرمایش هوا ساز نمود که در این صورت به آن هوا ساز با کویل DX گفته می شود. در ضمن در صورتی که کویل سرمایشی در هوا ساز با سیستم ایرواشر شامل تشت آب، پمپ کفکش و نازل‌ها جایگزین شود این سیستم تبدیل به هواساز ایرواشر می گردد.

 تیم فنی مهندسی شرکت آسا انرژی با تکیه بر علم نوین و بروز صنعت تاسیسات قادر به ساخت و تولید انواع هوا ساز با برند تجاری ASAVAN (آساوان) براساس کلیه ضوابط بین المللی و استاندارد با بهره گیری از قطعات اولیه با کیفیت از بهترین نوع عایق با ضخامت مناسب، فیلترهای آلومینیومی قابل شتسشو و قابلیت نصب فیلترهای هپا و کیسه ای در کلاس های مختلف، قابلیت ساخت کویل ها با فین مسی در شرایط آب و هوایی و خاص، قابلیت نصب سیستم کنترل هوشمند، ضخامت مناسب و دو جداره استراکچر تا فن‌های FORWARD یا BACKWARD دارای بالانس استاتیکی و دینامیکی و استفاده از بهترین متریال با برندهای مطرح و با کیفیت خارجی و داخلی  با یک سال گارانتی طلایی و 15 سال خدمات پس از فروش و راه اندازی رایگان در سراسر کشور می باشد.

 

چیلر ها به  دستگاهی گفته می شود که حرارت را از آب یا هوای روان می گیرد و با ایجاد شرایط برای کاهش دمای یک مکان نسبت به محیط آن است. از این مایع می شود برای خنک کاری هوا ، دستگاه های صنعتی ، هواساز و فن کوئل استفاده کرد. چیلر تراکمی به دو دسته چیلر تراکمی هوا خنک و چیلر تراکمی آب خنک تقسیم بندی می شود. مینی چیلر یا چيلر آپارتمانی چيلرهای هوایی كوچک و کم صدایی هستند که دارای ظرفیت کمتر از 20 تن تبرید . هواساز هایژنیک  به دلیل داشتن تصفیه ی چند لایه ، بدنه استیل واستفاده از پلاک فن که از آلودگی جلو گیری می کند. از هواساز معمولی بیشتر در مکان های تجاری مانند پاساژها مکان های مسکونی یا اداری کوچک استفاده می شود . پکیج یونیت  یا روفتاپ پکیج طور کلی عمل تهویه هوا را انجام می دهد . فن کوئل ها در انواع: فن کوئل زمینی، فن کوئل ایستاده، فن کوئل دیواری، فن کوئل سقفی تو کار، فن کوئل  کانالی و کاستی می باشند. . داکت اسپلیت ها از هوای برگشت هر واحد استفاده می کند تاراندمان کاری دستگاه بالارود واین کار موجب صرف سوخت کم تر در دستگاه می شود. از پمپ برای ساختمان یا مکانی که سطح فشاری مطلوبی ندارد استفاده می شود . یک یا چند پمپ که به صورت موازی ودر کنار هم نصب می شون را بوستر پمپ گویند.

Call Now Button