تولید کننده سیستم های سرمایشی ، گرمایشی و تهویه مطبوع
۰۳۱۳۶۲۴۲۶۴۸​

چیلر تراکمی آب خنک ASAVAN

چیلر تراکمی آب خنک ASAVAN

چیلر آب خنک (Water Cooled Chiller) نوعی چیلر تراکمی می‌باشد که از آن به عنوان مولد سرما در تهویه مطبوع با تولید آب سرد، سرمایش مورد نیاز فن‌کوئل‌ها، هواسازها، راکتورهای صنایع دارویی و غذایی وتجهیزات صنعتی و… را تأمین می‌کند.

چیلر ها به  دستگاهی گفته می شود که حرارت را از آب یا هوای روان می گیرد و با ایجاد شرایط برای کاهش دمای یک مکان نسبت به محیط آن است. از این مایع می شود برای خنک کاری هوا ، دستگاه های صنعتی ، هواساز و فن کوئل استفاده کرد. چیلر تراکمی به دو دسته چیلر تراکمی هوا خنک و چیلر تراکمی آب خنک تقسیم بندی می شود.

شیوه کار و ساختار  


تولید سرمایش در چیلر آب خنک بر اساس سیکل تراکمی – تبخیری کار است . چیلر تراکمی آب خنک با کمک برج خنک کننده آب سرد مورد نیاز را تامین و به قسمت های مختلف(فن‌کوئل‌ها، هواسازها و … ) ارسال میکند . دلیل اینکه به این نوع از چیلر تراکمی، چیلر آب خنک گفته می‌شود نوع کندانسور آن است. در چیلر آب خنک کندانسور از نوع آبی بوده و مبرد داغ خروجی از کمپرسور از طریق تبادل حرارت با آب در گردش برج خنک‌کننده تقطیر و سرد می‌شود.

ظرفیت های تولید   


چیلر آب خنک (Water Cooled Chiller) در ظرفیت‌های متوسط (بین 20 الی 80 تن تبرید) و بزرگ (100 الی 1000 تن تبرید) طراحی و تولید می‌شود.

  نوع کاربری  

از چیلر آب خنک می‌توان جهت سرمایش واحدهای مسکونی، تجاری، اداری و مجتمع‌های فرهنگی – تفریحی، ورزشی و همین‌طور سرمایش فرآیندی در صنایع شیمیایی، دارویی، غذایی و … و همین‌طور خنک‌کاری تجهیزات و دستگاه‌های صنعتی و قالب‌های تزریق پلاستیک و… استفاده کرد.
چیلر آب خنک (Water Cooled Chiller) با تولید آب سرد، سرمایش مورد نیاز فن‌کوئل‌ها، هواسازها، راکتورهای صنایع دارویی و غذایی، قالب‌های تزریق پلاستیک و تجهیزات صنعتی را تأمین می‌کند.

  اقلیم و مناطق مناسب  

چیلر آب خنک به دلیل استفاده از آب برای تبادل دما بیشتر برای مناطق خشک و گرم مناسب می باشد. مناطقی که زمستان سخت و شدیدی ندارند . این سیستم در مناطق با رطوبت بالا قابل نصب نبوده . به خاطر اهمیت سختی آب در سیستم چیلرهای آب خنک برای مناطقی که سختی آب بالا میباشد توصیه نمیگردد ( با وجود اینکه دستگاه هایی برای گرفتن سختی آب بر سر راه آب جبرانی قرار میگرند ولی باز این عامل در فرسودگی و استهلاک قطعات سیستم بی تاثیر نیست )

  محل نصب   

با توجه به اینکه چیلر آب خنک بر خلاف چیلر هوا خنک نیازی به جریان هوا برای خنک شدن مبرد داغ داخل کندانسور ندارد، می‌توان چیلر آب خنک را در هر محلی نصب نمود. بطور معمول چیلر آب خنک در قسمت‌های تحتانی ساختمان و داخل موتورخانه نصب می‌گردد اما با توجه به صدا و لرزش پایین چیلر آب خنک می‌توان آن را در فضای باز و پشت‌بام نیز جانمایی نمود. در صورت نصب چیلر آب خنک در فضای باز و پشت‌بام بهتر است چیلر داخل باکس قرار گیرد تا کمپرسور و قطعات کنترلی در معرض نور خورشید و بارش باران و برف قرار نگیرند.

  نکات مهم  

– هزینه پایین خرید و نصب اولیه.     

– مصرف برق پایین.   

 – سطح صدا و لرزش کم .  

 –  مناسب جهات دماهای زیر صفری

– هزینه تعمیرات و نگهداری بالا نسبت به چیلرهای هوا خنک. 

– نیاز به سیستم پمپاژ و برج خنک کننده .   

– نیاز به نصب دستگاه سختی گیر آب جبرانی  برج خنک کننده.  

– مصرف زیاد آب. 

 

تصاویر
abkhonak-chiller2

  مشخصات فنی چیلر آب خنک ASAVAN  

جدول مشخصات فنی ​

watercooled

Water Cooled Chiller ASAVAN

Model

WCA-50L-1LE

WCA-75L-1LE

WCA-100L-2LE

WCA-150L-2LE

WCA-200L-4LE

WCA-250L-2LE

WCA-300L-2LE

WCA-400L-2LE

WCA-450L-3LE

WCA-600L-2LE

WCA-900L-3LE

cooling capacity

(KW)

50

75

100

150

200

250

300

400

450

600

900

power supply

(V/P/HZ)

380 / 3 / 50

Refrigerant

R134 / R22 / R407

Compressor

Type

screw /Scroll

Original Brand

Bitzer / Hanbell

Number of

Compressor

1

1

2

2

4

2

2

2

3

2

3

Number of circuits and capacity control

Bitzer 4 Steps - Hanbell continuous

Control System Type

Plc or Logo