تولید کننده سیستم های سرمایشی ، گرمایشی و تهویه مطبوع
۰۳۱۳۶۲۴۲۶۴۸​

هواساز هایژنیک (بهداشتی ) ASAVAN

هواساز هایژنیک  ASAVAN

دستگاه هواساز هایژنیک (Hygienic Air Handling Unit) یک دستگاه تهویه مطبوع مرکزی بهداشتی می باشد که مورد استفاده در بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها، صنعت داروسازی و صنایع الکترونیکی و هر فضای استریل با کاربری‌های متنوع دیگر می‌باشد.
هواساز هایژنیک یا همان هواساز بهداشتی از نظر ساختاری بسیار شبیه هواساز معمولی است و با این تفاوت که به منظور پاکسازی ۹۹٫۹۹ درصدی هر نوع آلودگی هوای ورودی به محیط با فیلتراسیون مخصوص و نیز درزبندی پیشرفته تر ساخته می شود.

شیوه کار و ساختار  


هوای تازه بیرون توسط فن هواساز هایژنیک به داخل دستگاه مکیده شده و پس از عبور از روی سطوح مختلف و متعدد بسترهای فیلتراسیون، هوا تمیز و به اصطلاح کلین می‌شود و در نهایت با گذر از سطح کویل سرمایشی یا گرمایشی دمای آن کاهش یا افزایش می‌یابد. بسته به شرایط مورد نیاز و کلاس اتاق تمیز، مشخصات هوای خروجی از هواساز هایژنیک از جمله دبی، دما، رطوبت و تعداد ذرات می‌توان متغیر باشد که در طراحی اولیه دستگاه هواساز هایژنیک می‌بایست مورد نظر قرار گیرد.
توجه به این نکته حائز اهمیت است که سطوح داخلی هواساز هایژنیک asavan کاملاً از جنس استیل می‌باشد که دلیل آن جلوگیری از تجمع و رسوب انواع آلودگی بر روی سطوح داخلی هواساز هایژنیک می‌باشد
. هواسازهای بهداشتی تولیدی در آسا انرژی به صورت فول فرش طراحی می شوند .فول فرش بودن به این معنی است که تمام هوای ورودی به دستگاه از محیط بیرون تامین می شود و اصلا از هوای برگشتی در آن استفاده نمی شود و علت آن هم این است که در برخی اماکن (مثل اتاق های عمل) بهتر است که کل هوای اتاق که ممکن است شامل انواع ویروس ها و باکتری ها باشد به بیرون تخلیه شود و به هواساز برگردانده نشود.

ظرفیت های تولید   


هواساز های هایژنیک آسا انرژی قابلیت ساخت در تمامی ظرفیت ها بر اساس نیاز و سفارش مشتری را دارند که بر اساس سه استاندارد مدون موجود ( استاندارد فدرال آمریکا (FS209E) – استاندارد ISO 14644 – استاندارد اروپا (GMP) ) طراحی و ساخته می شوند .

  نوع کاربری  

از هواساز هایژنیک جهت تهویه مطبوع و کنترل دما، رطوبت، فشار و میزان ذرات موجود در هوا فضاهای خاصی مانند اتاق تمیز (Clean Room) صنایع داروسازی و آزمایشگاه‌ها، اتاق‌های جراحی، آزمایشگاه‌های تحقیقاتی، سالن‌های تولید بوردهای الکترونیکی، موبایل و … بطور گسترده‌ای استفاده می‌شود.

  اقلیم و مناطق مناسب  

هواسازهای بهداشتی یا هایژنیک برای همه نوع شراط اقلیمی و آب و هوایی طراحی و ساخته میشوند و از ضروریات بخش های بیمارستانی و بهداشتی و آزمایشگاهی یک مجموعه می باشد .

  محل نصب   

هواساز های هایژنیک را می‌توان در پشت‌بام جانمایی و نصب کرد. در هنگام جانمایی و نصب هواساز باید به صدا و لرزش هواساز و امکان دسترسی به آن برای مواقع سرویس و تعمیرات توجه داشت. همچنین هواساز می‌بایست در محلی نصب گردد که گردش هوا ی پاک و بدون آلاینده های مضر به سهولت انجام شود.

  نکات مهم  

– مجهز به کنترل هوشمند

-پایین بودن هزینه های مصرفی

– قابلیت کاربرد برای سرمایش و گرمایش

– امکان تنظیم دمای هوا و تعیین برنامه هفتگی

– استفاده از چندین لایه فیلتر برای تولید هوای پاک

– تعمیرات و نگهداری آسان

– نیاز به مراقبت و نگهداری توسط پرسنل کارآزموده

قطعات
قطعه D
هواساز-هایژنیک1
هواساز-بیمارستانی-1

  مشخصات فنی هواساز هایژنیک ASAVAN