تولید کننده سیستم های سرمایشی ، گرمایشی و تهویه مطبوع
۰۳۱۳۶۲۴۲۶۴۸​

فن کوئل زمینی SATRAS

فن کوئل زمینی   SATRAS

فن کویل زمینی SATRAS مانند هر سیستم تهویه مطبوع دیگری وظیفه کنترل دما، کنترل رطوبت، تازه‌سازی هوا و به جریان انداختن هوا را به عهده دارد. این دستگاه شامل یک مبدل حرارتی و فن است، از لحاظ ظاهر فن کویل ها زیبا و دکوراتیو طراحی میشوند چون در معرض دید هستند و بخشی از دکور مکان تلقی میشود .
فن کویل های زمینی معمولا مکش هوا را از پایین و دهش هوا را از بالای دستگاه انجام می دهند. در مکان هایی که نیاز به بازسازی دارند و امکان شکافتن سقف و جانمایی فن کویل های سقفی وجود ندارد، استفاده از این محصول تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

شیوه کار و ساختار  


فن کویل از مجموعه کویل (چند ردیف لوله خم خورده) و یک فن تشکیل می شود. منبع اصلی حرارت و برودت در فن کویل موجود نیست. در یک ساختمان بزرگ، ده ها یا صدها دستگاه فن کویل در نقاط مختلف نصب می گردد و همگی با لوله کشی آب سرد و گرم به سیستم های مرکزی چیلر یا مینی چیلر (سرد کننده آب) ، بویلر موتورخانه یا پکیج (گرم کننده آب) اتصال می یابند. چون در این سیستم، دمای هر دستگاه را می توان به صورت مستقل و جداگانه تنظیم کرد، استفاده از این سیستم گزینه بسیار خوبی برای اماکنی است که هر اتاق یا سالن آن به کنترل جداگانه دما نیاز دارد.
طرز کار فن کویل به این شکل است که یک سوپاپ سونولوئیدی (شیر برقی) در ورودی کویل ها قرار گرفته و نقش آن کنترل جریان آب سرد و یا آب گرم ورودی به آن است. دور فن نیز با توجه به دمای مورد نیاز تغییر می کند. بدین ترتیب در روزهای گرم سال، آب سرد وارد کویل شده و لوله های مسی و نیز پره های آلومینیومی آن سرد می شود و همزمان با چرخش فن، هوا با این سطوح سرد برخورد کرده و دمای آن کاهش می یابد. در روزهای سرد سال نیز به جای آب سرد، آبگرم در کویل جاری شده و این بار لوله های مسی و پره های آلومینیومی کویل، گرم می شود و هوای گرم از دستگاه خارج می گردد. در ضمن با توجه به نیاز، در مسیر هوا از فیلترهای مخصوص استفاده شود.

ظرفیت های تولید   


فن کویل زمینی ساتراس (Floor Standing Fan Coil) در ظرفیت های هوادهی 200 الی 1000 CFM طراحی و تولید می شود. این مدل از فن کویل بر اساس نوع برند در مدل های بالازن، روبه روزن، شیبدار، کوتاه و پایه دار موجود می باشد. معمولا ظرفیت سنجی فن کویل ها بر اساس نقشه و میزان هوای مورد نیاز بررسی می گردد . برای ایجاد توزیع بار مناسب در محیط سعی بر استفاده از فن کویل های کوچک تر و درگیر کردن زون های کوچک تر می باشد.
ظرفیت فن کویل زمینی به عوامل مختلفی از جمله متراژ مورد نظر، کاربری ساختمان، تعداد افراد حاضر در فضا و تعداد دستگاه گرمازای موجود در فضا بستگی دارد.

  نوع کاربری  

از فن کویل های زمینی بیشتر در مکان هایی که امکان نصب فن کویل سقفی وجود ندارد استفاده می شود . فن کویل زمینی در ساختمان های مسکونی, تجاری, اداری, بیمارستان ها و اماکن عمومی قابل استفاده است.

  محل نصب   

نصب و راه اندازی فن کویل زمینی بسیار ساده می باشد زیرا به صورت روکار بوده و روی زمین نصب می شوند. نحوه نصب آن ها بر خلاف فن کویل سقفی که زیر یا روی سقف نصب می گردند، به این صورت است که از یک سمت به دیوار و از سمت دیگر به زمین وصل می شوند. لوله کشی این نوع از فن کویل ها به صورت روکار یا توکار انجام می شود.

  نکات مهم  

_  فن کویل زمینی به صورت جسمی روی زمین به صورت ایستاده قرار می‌گیرد، بنابراین فضای زیادی را به خود اختصاص می‌دهد

_ قیمت مناسب و به صرفه آن است.

_ به دلیل روکار بودن فن کویل های زمینی، دسترسی به فن کویل به راحتی انجام می‌شود. این قضیه هم سهولت نصب آن را به دنبال دارد و هم سهولت تعمیر آن در مواقع خرابی و تعویض اجزایی مانند فیلتر در صورت نیاز.

_ سیستم فن کویل یک سیستم یکپارچه نیست و هر اتاق و فضایی که فن کویل خود را دارد می‌تواند به راحتی شدت کار آن را تنظیم کند .

تصاویر
قطعه B
فن-کویل-زمینی
boilers-chiller-fan-coils-system

  مشخصات فنی فن کوئل زمینی SATRAS  

جدول مشخصات فنی ​

fancoilzamini

مشخصات فن کویل های زمینی SATRAS

Model

SF-200-F/B

SF-300-F/B

SF-400-F/B

SF-600-F/B

SF-800-F/B

SF-1000-F/B

SF-1200-F/B

Air flow - CFM

200

300

400

600

800

1000

1200

حداکثر زیر بنای حدودی مورد استفاده (مترمربع)

12

20

28

40

56

70

80

power supply

(V/P/HZ)

380 / 3 / 50

Fan

Type

Forward / Backward / Plug

Original Brand

siemens / Motogen / Mega

Filter

آلومینیومی قابل شستشو / کاغذی یا کیسه ای / سفارشی برای کاربردهای خاص