تولید کننده سیستم های سرمایشی ، گرمایشی و تهویه مطبوع
۰۳۱۳۶۲۴۲۶۴۸​

هواساز هایژنیک (بهداشتی ) ASAVAN

روفتاپ پکیج  ASAVAN

روف تاپ پکیج در واقع ترکیبی از چیلر و هواساز در یک مجموعه یکپارچه است. روفتاپ پکیج ها عمل گرمایش ، سرمایش ، فیلتراسیون و تنظیم رطوبت هوا را انجام می دهند. یکی از پرکاربردترین سیستم‌ها و تجهیزات جهت تهویه مطبوع تابستانی و زمستانی، دستگاه روفتاپ پکیج یا پکیج یونیت می‌باشد. روفتاپ پکیج (روف تاپ) به دو قسمت اصلی هواساز و کندانسینگ یونیت تقسیم می‌شود که هر دوی این قسمت‌ها در قالب یک دستگاه و پکیج تولید می‌گردد.

شیوه کار و ساختار  


روفتاپ پکیج از دو قسمت اصلی تشکیل شده که یکی وظایف چیلرهای خنک کننده را انجام میدهد و قسمت دوم شبیه به هواساز عمل نموده و خروجی پکیج میباشد .
در قسمت اول کندانسور، فن کندانسور و کمپرسور (به همراه دیگر اجزای سیکل تبرید) تعبیه شده است که در واقع همان پارت چیلر دستگاه را شکل می دهند و در قسمت دوم یک باکس بزرگ قرار گرفته که متعلقاتی چون فن، کویل DX، فیلتر و دریچه های ورود و خروج هوا در آن جاسازی شده که همان پارت هواساز دستگاه را شکل می دهند. بنابرین به جای ۲ تکه ساختن این دو دستگاه و سرد کردن آب در چیلر و فرستادن آن به کویل هواساز، این ۲ پارت را با هم و در کنار هم ساخته و به جای سرد کردن آب (توسط مبرد) در یک مبدل شل اند تیوب، مبرد را مستقیما به کویل DX ارسال می کنند تا مبرد مستقیما بتواند دمای هوای اطراف کویل را کاهش دهد که به این مجموعه واحد روفتاپ پکیج یا پکیج یونیت گفته می شود.

ظرفیت های تولید   


روفتاپ پکیج ها یا همان پکیج یونیت قابلیت ساخت در تمامی ظرفیت ها بر اساس نیاز و سفارش مشتری را دارند .

  نوع کاربری  

این دستگاه در دسته سیستم های تهویه مطبوع کانال دار قرار دارد. یعنی هوای مطبوع با کانال در بخش های مختلف توزیع می شود. اگر طراح متناسب با نیازهای یک کاربری خاص ، سیستم کانال دار را طراحی کند ، کاربرد دستگاه روفتاپ پکیج یک گزینه بسیار مناسب خواهد بود. از جمله مهمترین اماکنی که باید سیستم تهویه آنها به صورت کانال دار طراحی شود عبارتند از :

_ سالن ها و سوله های ورزشی ، صنعتی و کارگاهی

_ سالن های همایش ، سینماها ، آمفی تئاترها

_ تالارهای عروسی 

_ کتابخانه ها ، موزه ها

_ بخش هایی از بیمارستان

  اقلیم و مناطق مناسب  

روفتاپ پکیجبرای همه نوع شراط اقلیمی و آب و هوایی طراحی و ساخته میشوند .

  محل نصب   

روف تاپ پکیج ها در فضایی آزاد و اغلب بر روی بام نصب شده و معمولا دارای سه دریچه (دریچه ورود هوای تازه ، دریچه هوای برگشتی و سیرکوله شده ساختمان ، دریچه هوای مطبوع خروجی از دستگاه به سمت بخش های مختلف ساختمان) هستند. هوای تازه با هوای برگشتی (سیرکوله شده) مخلوط و پس از گرم یا سرد شدن و نیز عبور از فیلترهای تعبیه شده در دستگاه، از دریچه خروجی دستگاه خارج شده و با کانال کشی وارد ساختمان می شود.

  نکات مهم  

_ از جمله مزایای روفتاپ پکیج ها این است که به علت حذف یک مرحله تبدیل انرژی مانند حذف لوله کشی های متراژی و سیستم انتقال  خنک کننده ها ، راندمان سیستم بالاتر می رود و باعث کمترین اتلاف انرژی میشود .


_ از بزرگترین معایب روفتاپ کیج  می توان به این مورد اشاره کرد که سیستم تماما کانالی است و برای ساختمان هایی مناسب هست که سیستم کانال تعبیه شده در آن . والبته نمیتوان به عنوان عیب به آن نگاه کرد زیرا نوعی سیستم تهویه محسوب میشود و طراح بر اسا انتخاب سازه را از قبل میسازد.


_ در سیستم های کانالی مثل هواساز و روفتاپ پکیج ، هوای خروجی از دستگاه با دمایی مشخص در تمام ناحیه ها با کانال توزیع می شود و نمی توان کنترلی بر دمای مستقل هر ناحیه داشت ولی وقتی فن کویل هایی هم در ساختمان به کار برده شود (به تنهایی یا به همراه هواساز) می توان دمای هر فن کویل را بالا و پایین برد.


_  از دیگر مزایا می توان به پایین تر بودن قیمت روفتاپ پکیج نسبت به حاصل جمع قیمت چیلر و هواساز اشاره کرد.

تصاویر
AHU2
rooftop-package
اجزای-دستگاه-پکیج-یونیت

  مشخصات فنی روفتاپ پکیج  ASAVAN  

جدول مشخصات فنی ​

roftap

packaged Rooftop Units ASAVAN

packaged

Rooftop Units

A-AHUR3-1L1

A-AHUR5-1L1

A-AHUR10-2L1

A-AHUR15-2L1

A-AHUR20-2L1

A-AHUR25-2L1

A-AHUR30-2L1

A-AHUR40-2L1

A-AHUR50-2L1

A-AHUR75-3L1

A-AHUR100-4L1

cooling capacity

(KW)

3

5

10

15

20

25

30

40

50

75

100

power supply

(V/P/HZ)

380 / 3 / 50

Refrigerant

R134 / R22 / R407

Compressor

Type

screw /Scroll

Original Brand

Bitzzer / Hanbell

Number of

Compressor

1

1

2

2

2

2

2

2

2

3

4

Number of circuits and capacity control

Bitzer 4 Steps - Hanbell continuous

Fan

Orginal Brand

EBM / Ziehl ABEGG

Number of Fan

1

1

2

2

4

4

4

4

4

6

8

Control System Type

Plc or Logo

Electoro Fan

siemens / Motogen

Air flow - CFM

1500

2500

4000

6000

8000

10000

120000

16000

20000

30000

40000